BIP
 
warto wiedzieć
Informacja dla lekarzy wykonujących badania kandydatów na egzaminatorów i egzaminatorówszczegóły »
Kurs kwalifikacyjny w dziedzinie „Pielęgniarstwa w ochronie zdrowia pracujących” szczegóły »
Kurs pt: Dokumentacja badań psychologicznych w zakresie orzecznictwa o zdolności do pracy w świetle obowiązujących przepisów prawaszczegóły »
Nowe rozporządzenie w sprawie chorób zawodowychszczegóły »
Sprawozdawczość MZ-35A za 2023szczegóły »
Sprawozdawczość MZ-35B za 2023szczegóły »
System Statystyki Resortowej Ministra Zdrowiaszczegóły »
Zaproszenie do podjęcia inicjatyw na rzecz podnoszenia zdrowotności pracownikówszczegóły »
Zmiany w ustawie Kodeks pracy dotyczące chorób zawodowychszczegóły »
Zmiany w ustawie o służbie medycyny pracyszczegóły »
Szczegóły dotyczące : Zaproszenie do podjęcia inicjatyw na rzecz podnoszenia zdrowotności pracowników

ZAPROSZENIE


      Szanowni Państwo,
działając w duchu zapisów ustawy z dnia 27 czerwca 1997 r. o służbie medycyny pracy powołanej dla sprawowania profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracującymi, w tym systematycznej kontroli zdrowia, w ramach której osoby pracujące otrzymują informacje i wskazania lekarskie odnośnie do sposobów zapobiegania niekorzystnym zmianom w stanie zdrowia, Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Bydgoszczy oferuje możliwość poszerzenia obligatoryjnych badań profilaktycznych do celów przewidzianych w Kodeksie pracy o dodatkowe badania diagnostyczne, w szczególności laboratoryjne / OB, morfologia krwi, ogólne badanie moczu, oznaczenie poziomu cukru, cholesterolu lub lipidogramu we krwi, pakiety – „ zdrowa kobieta” i „ zdrowy mężczyzna”/,zdjęcie RTG klatki piersiowej,czy badanie EKG.  
      Badania profilaktyczne/ wstępne, okresowe, czy kontrolne/ są często jedynym kontaktem osób badanych z placówką służby zdrowia. Zatem poszerzenie spectrum wykonywanych badań ponad wymagane przepisami praw, w dobie szeroko występujących chorób cywilizacyjnych, takich jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca, czy choroby nowotworowe, powodujących znaczną absencję i wymierne straty, winno być postrzegane zarówno jako wyraz dobrego wizerunku firmy dbającej o zdrowie swoich pracowników, jak i w aspekcie ekonomicznym zgodnie z zasadą, że lepiej / taniej  zapobiegać niż leczyć.  


      Chętnych do podjęcia proponowanych inicjatyw na rzecz podnoszenia zdrowotności pracowników prosimy o kontakt z Działem Umów naszego Ośrodka.  


                                                                                
Ceny jednostkowe proponowanych usług:

 

OB

3,00 zł

Morfologia krwi

4,50 zł

Badanie ogólne moczu

3,00 zł

Cukier we krwi

3,00 zł

Cholesterol całkowity

4,00 zł

Lipidogram

14,00 zł

„zdrowa kobieta”

75,00 lub 140,00 zł

„zdrowy mężczyzna”

75,00 lub 170,00 zł

Zdjęcie rtg klatki piersiowej

20,00 zł

Liczba odsłon 1827211 od 01.03.2008 r.  |  Wszelkie prawa zastrzeżone 1999 - 2024 © - WOMP Bydgoszcz  |  Projekt i wykonanie - ZUE we współpracy z WOMP Bydgoszcz  |  Logowanie